Jak korzystać z bidetu w swojej toalecie?

Nie od dziś wiadomo, że wysoki poziom higieny osobistej sprzyja lepszemu zdrowiu. W toaletach panują sprzyjające warunki dla rozwoju chorobotwórczych bakterii, które można zwalczać tylko poprzez wydajne zabiegi higieniczne. Dbanie o czystość staje się łatwiejsze z takimi urządzeniami, jak bidet, który - choć znany już od dawna - obecnie zyskuje na popularności w naszym kraju. Jak z niego korzystać?

Bidet - co to jest?


Zacznijmy od tego, czym jest bidet i jaki jest cel montażu urządzenia w toalecie. Ten element jej wyposażenia ułatwia dbanie o higienę okolic intymnych i umożliwia skuteczne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń po skorzystaniu z WC. Wyglądem bidet przypomina nieco tradycyjną muszlę klozetową. Ma bowiem zbliżone do niej wielkość oraz kształt, lecz nie posiada deski sedesowej. Jego charakterystycznym elementem jest niewielki kran, zapewniający dostęp wody.

Urządzenie sanitarne służy wyższemu poziomowi higieny w toalecie. Przy jego użyciu możemy podmyć okolice intymne, zamiast używać papieru toaletowego. Zastosowanie wody zapewnia nie tylko czystość, ale też uczucie świeżości. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej efektywne.

Jak korzystać z bidetu?

Obsługa urządzenia sanitarnego jest niezwykle prosta i nie zabiera dużo czasu. Gdy skorzystasz z WC lub poczujesz potrzebę, by odświeżyć okolice intymne, zajmij pozycję na bidecie. Możesz usiąść tyłem lub przodem do baterii bidetowej. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z urządzenia przodem, zyskasz łatwy dostęp do kurka z wodą i odpowiedniego ustawienia jej strumienia, w zależności od swoich potrzeb. Jeśli jednak nosisz spodnie i nie chcesz tracić czasu na ich ściąganie, pozostaje Ci usiąść tyłem do źródła wody.

Jak korzystać z bidetu? Po zajęciu odpowiedniej pozycji i odkręceniu wody, dostosuj jej temperaturę oraz ciśnienie do swoich oczekiwań. Zastosuj łagodny detergent, by zwiększyć skuteczność zabiegu higienicznego. Po podmyciu okolic intymnych, delikatnie je osusz, używając papieru toaletowego lub ręczników papierowych. Pamiętaj, by nie wrzucać ich do bidetu, by nie zatkać odpływu wody.

Korzystanie z bidetu i jego montaż w toalecie

Wiesz już, jak korzystać z bidetu i co możesz zyskać, montując urządzenie w swojej toalecie. Jeśli już planujesz jego zakup i instalację, mamy dla Ciebie jeszcze kilka wskazówek. Umieść bidet tuż przy WC. Takie rozwiązanie sprzyja nie tylko komfortowi, ale także higienie. Optymalna odległość bidetu od muszli klozetowej powinna wynosić 30 cm. Zadbaj o wolną przestrzeń z obu stron urządzenia. Dzięki temu zyskasz miejsce na nogi, co oznacza, że korzystanie z bidetu stanie się znacznie wygodniejsze.

Jeśli decydujesz się na zakup wiszącego modelu upewnij się, że zostanie on przymocowany do ściany na tej samej wysokości, co WC, czyli standardowo ok. 40 cm od podłogi. O ile montaż bidetu w przestronnej łazience lub pomieszczeniu kąpielowym nie powinien stanowić żadnego wyzwania, o tyle jego instalacja w małej i ciasnej toalecie może okazać się niemożliwa. Czy to oznacza, że posiadacze niewielkich toalet zmuszeni są do rezygnacji z urządzenia?

WC z funkcją bidetu - nowoczesne rozwiązanie dla małych toalet


W przypadku toalet o ograniczonym metrażu najlepszym rozwiązaniem będzie montaż toalety myjącej, czyli nowoczesnego urządzenia, pełniącego funkcję zarówno WC, jak i bidetu. Dostępny w naszej ofercie model Xiaomi SmartMi zajmuje tyle samo miejsca, co standardowa muszla klozetowa. Został jednak wyposażony w specjalną deskę sedesową z zainstalowaną dyszą natryskową. Sterowanie nią możliwe jest dzięki intuicyjnemu panelowi.

Toaleta myjąca Xiaomi SmartMi pozwala na błyskawiczne, a przy tym skuteczne oczyszczenie okolic intymnych. Jej użytkownik ma możliwość dostosowania temperatury oraz ciśnienia wody do swoich potrzeb. WC z funkcją bidetu nie tylko ułatwia dbanie o higienę osobistą, ale też sprawia, że utrzymanie czystości w łazience staje się prostsze. Posiada bowiem trwałą, antybakteryjną powłokę i bezkołnierzową miskę. Funkcje dezynfekcji światłem UV i samooczyszczania dyszy sprzyjają eliminacji bakterii, a co za tym idzie, czystości w pomieszczeniu.

WC z funkcją bidetu - element wyposażenia inteligentnego domu

Montaż WC z funkcją bidetu w łazience to inwestycja w czystość i komfort. Urządzenie bowiem w dużym stopniu poprawia wygodę korzystania z toalety. Dzięki czujnikom ruchu obecność osoby siedzącej jest automatycznie wykrywana, a temperatura podgrzewanej deski błyskawicznie dostosowuje się do jej preferencji. Przy użyciu panelu sterowania możemy regulować nie tylko temperaturę wody i siłę jej strumienia, ale też nachylenie dyszy. Dla użytkowników dostępna jest także funkcja masażu, mającego charakter biczów wodnych.

Toaleta myjąca znakomicie sprawdza się jako wyposażenie inteligentnego domu. Jej zakup powinny wziąć pod uwagę zwłaszcza osoby, borykające się z przewlekłymi stanami zapalnymi okolic intymnych, cierpiące na żylaki odbytu, a także seniorzy. Ze względu na swoją funkcjonalność, rozwiązanie to stało się już standardem w wielu krajach.

Może zainteresują Cię:

TOALETA MYJĄCA W TWOJEJ ŁAZIENCE - JAKI MODEL WYBRAĆ?

JAK URZĄDZIĆ TOALETĘ? PRZEPIS NA FUNKCJONALNĄ I ESTETYCZNĄ PRZESTRZEŃ