Dezynfekcja toalety - jak ją skutecznie przeprowadzić?

Toaleta to miejsce, które jest szczególnie narażone na rozwój zagrażających naszemu zdrowiu bakterii. Utrzymywanie jej w czystości jest więc niezwykle ważne. Regularna dezynfekcja toalety nie tylko zapobiega gromadzeniu się drobnoustrojów, osadu i kamienia, ale też przykrym zapachom. Jak dbać o wysokim poziom higieny w WC? Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Dezynfekcja toalety - jak się do niej przygotować?Zanim rozpoczniesz, zadbaj o odpowiednie przygotowanie. Wyposaż się w ochronne, gumowe rękawice, które zabezpieczą Twoje dłonie przed działaniem szkodliwych substancji, zawartych w płynach i żelach do czyszczenia toalet. Starannie wybierz preparat.
Upewnij się, że stosowany środek posiada właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Przeprowadzając dezynfekcję toalety zachowaj ostrożność. Płyny czyszczące mogą bowiem drażnić drogi oddechowe, zwłaszcza jeśli zostały stworzone na bazie chloru.

Jak często należy czyścić WC? O poziom higieny w toalecie warto dbać codziennie, lecz zabieg dezynfekcji powinien być przeprowadzany co najmniej raz w tygodniu. W przeciwnym razie muszla klozetowa stanie się siedliskiem bakterii i źródłem infekcji dla domowników.

Czym dezynfekować toaletę?

Aby zapobiec rozwojowi groźnych dla zdrowia mikroorganizmów w WC, należy zastosować odpowiedni środek. Jaki? Zaufaj sprawdzonym markom. Sprawdź skład preparatu. To od właściwości zawartych w nim substancji będzie zależała jego skuteczność. Nie bez znaczenia jest także forma. Dedykowane toaletom środki mogą mieć postać płynu, żelu lub sprayu. Ten ostatni doskonale sprawdza się w przypadku trudno dostępnych miejsc.

Przeprowadzona z użyciem starannie wybranego preparatu dezynfekcja toalety z pewnością będzie skuteczna. Pamiętaj jednak, że rutynowe i błyskawiczne mycie muszli klozetowej szczotką z zastosowaniem przeznaczonego do WC płynu nie wystarczy. Powierzchnia toalety powinna być oczyszczona niezwykle starannie.

Dezynfekcja toalety krok po kroku

Od czego zacząć dezynfekcję WC? Spryskaj jego powierzchnię środkiem czyszczącym z odległości kilkunastu centymetrów i odczekaj ok. 15 minut. Zrób to dokładnie, nie zapominając o spłuczce i miejscach w pobliżu toalety. Tam także gromadzą się chorobotwórcze bakterie i wirusy. Po upływie tego czasu, rozpocznij czyszczenie, używając ściereczki lub gąbki. Rozpocznij od obszarów najmniej zanieczyszczonych, czyli okolic toalety, następnie zajmij się deską sedesową, a na sam koniec pozostaw wnętrze muszli, wykorzystując szczotkę do WC.

Prawidłowa dezynfekcja toalety powinna uwzględniać także etap płukania. Kilkakrotnie obmyj czyszczone powierzchnie ciepłą wodą, by usunąć z nich środki chemiczne. Na koniec zajmij się szczotką do WC. Użyj gorącej wody i tego samego detergentu, który został wykorzystany do czyszczenia toalety. Warto także zawiesić na muszli specjalną kostkę, zapewniającą nie tylko efekt odkażenia, ale też przyjemny zapach.

Toaleta myjąca - sposób na czystą łazienkę

Aby dbanie o czystość w łazience stało się dla Ciebie łatwiejsze, zastąp tradycyjną toaletę innowacyjnym modelem z funkcją mycia. W serii nowoczesnych produktów Xiaomi SmartMi znajdziesz urządzenie, które pełni jednocześnie funkcję WC i bidetu. Takie rozwiązanie sprzyja zarówno higienie osobistej, jak i pomieszczenia. Toaleta myjąca została bowiem pokryta specjalną powłoką przeciwdrobnoustrojową. Dzięki zewnętrznemu filtrowi, który zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia o wielkości powyżej 20 mikronów, WC pozostaje czyste przez dłuższy czas, a zjawisko tworzenia się trudnego do usunięcia kamienia ulega ograniczeniu.

Zamiast zbiornika na wodę, będącego miejscem namnażania się bakterii, toaleta myjąca posiada przepływowy podgrzewacz, który podnosi temperaturę zużywanej do mycia wody, lecz jej nie magazynuje. A co z dezynfekcją? Odpowiada za nią światło UV, które uruchamia się automatycznie, zabijając chorobotwórcze mikroorganizmy. Dzięki temu zyskasz pewność, że korzystanie z innowacyjnej toalety będzie bezpieczne dla zdrowia domowników.

Toaleta myjąca - dysza z funkcją samooczyszczania

Jak toaleta oczyszcza okolice intymne z zanieczyszczeń? Zainstalowana dysza natryskowa wysuwa się automatycznie, po tym, jak sensor ruchu wykryje obecność osoby siedzącej na desce. Zanim jednak strumień wody obmyje skórę użytkownika WC, dysza samoistnie czyści swoją powierzchnię. Została bowiem wyposażona w funkcję samooczyszczania, która sprzyja wyższemu poziomowi higieny w toalecie.

Gdy płukanie zostanie zakończone, toaleta myjąca rozpoczyna sterylizację przy użyciu światła UV. Jej efektem jest zniszczenie wszystkich form mikroorganizmów. To niezwykle skuteczna forma dezynfekcji, a zarazem inwestycja w czystą łazienkę. Dzięki temu rozwiązaniu możesz oszczędzić sporo czasu. Mycie WC będzie odtąd bowiem przebiegać znacznie sprawniej i szybciej. Dostępna w naszym sklepie toaleta myjąca Xiaomi SmartMi została wykonana z trwałych materiałów, co zapewnia jej estetyczny wygląd i odporność na uszkodzenia. To funkcjonalny element wyposażenia każdej łazienki.

Może zainteresują Cię:

JAK DZIAŁA INTELIGENTNA DESKA KLOZETOWA?

CZYM JEST BIDET ELEKTRONICZNY? POZNAJ JEGO ZASTOSOWANIE