Montaż deski klozetowej Xiaomi SmartMi krok po kroku

Zależy Ci na funkcjonalności bidetu, lecz w Twojej toalecie nie ma miejsca na montaż urządzenia? Skorzystaj z innowacyjnego rozwiązania, jakim jest inteligentna deska myjąca Xiaomi SmartMi. To sposób na zwiększenie poziomu codziennej higieny oraz wyższy komfort użytkowania pomieszczenia. Jeśli już jesteś w posiadaniu innowacyjnej deski, czas na jej przymocowanie. Zaczynamy!

Montaż deski klozetowej - zanim do niego przystąpisz

Zanim jednak przymocujesz deskę, by cieszyć się jej licznymi funkcjonalnościami, sprawdź, czy zamontowana w Twojej toalecie miska WC posiada rekomendowane przez producenta wymiary. Tylko wówczas możesz liczyć na idealne dopasowanie obu elementów. Aby bez trudu zamontować deskę myjącą Xiaomi, kształt miski powinien być owalny, a jej szerokość nie może przekraczać 40 cm. Długość natomiast musi wynosić co najmniej 50 cm.

Wymiary miski WC to nie wszystko. Montaż deski klozetowej warto rozpocząć dopiero po upewnieniu się, że w jej zasięgu będzie znajdować się zawór z dostępem do wody. Długość dołączonego do zestawu węża dopływowego wynosi 60 cm. Istnieje jednak możliwość jego przedłużenia. Niezbędne będzie także gniazdo zasilające 220 V z uziemieniem. Przewód zasilający urządzenia ma długość 1,5 m.

Nie bez znaczenia jest również ilość dostępnego miejsca. Pamiętaj, że panel sterowania deski będzie wychodzić nieco poza obrys miski WC, z jej prawej strony. Sprawdź także ciśnienie wody. Aby to zrobić, przez 10 sekund pozwól jej wypływać z zaworu, a następnie zmierz jej ilość. Jeśli nie będzie przekraczać 2,3 litra, pomyśl o zastosowaniu zwiększającej ciśnienie pompy.

Deska klozetowa - montaż czas start!

Aby zainstalować deskę myjącą Xiaomi SmartMi, nie potrzebujesz specjalnych umiejętności oraz profesjonalnego sprzętu. Jej montaż nie zajmie Ci także dużo czasu. Zacznij od umieszczenia gumowych wkładek montażowych w otworach muszli. Następnie umieść na miejscu szablon instalacyjny. Zanim przejdziesz do następnego kroku sprawdź, czy jego zagięty język można ustawić w pozycji pionowej, w dół. Gdy już się upewnisz, czas na regulowaną płytę montażową.

Po ułożeniu jej na misce, użyj podkładek dociskowych wraz ze śrubami, by przymocować płytę do muszli. Teraz nadszedł czas na montaż deski klozetowej. Po wyjęciu szablonu instalacyjnego i sprawdzeniu stabilności płyty montażowej, przymocuj deskę do miski. Podsumujmy opisane dotąd kroki:

  • umieszczenie gumowych wkładek w otworach muszli
  • zastosowanie szablonu instalacyjnego
  • przymocowanie płytki montażowej
  • montaż deski myjącej

Deska toaletowa - montaż filtra i podłączenie wody

Gdy deska jest już zamontowana na misce WC, pora na zapewnienie dostępu wodzie. Zacznij od podłączenia filtra do jej zaworu, a następnie zajmij się załączonym do zestawu wężem dopływowym. Przykręć go do inteligentnej deski. Nie zapomnij sprawdzić poprawności i szczelności połączenia. Po podłączeniu wody, włóż wtyczkę zasilającą do gniazda. Teoretycznie, urządzenie jest gotowe do użytku. Zanim jednak zaczniesz z niego korzystać, przetestuj poprawność jego montażu.

Montaż deski klozetowej - co zrobić przed pierwszym uruchomieniem?

Po podłączeniu deski do źródła prądu, wciśnij przycisk “reset”. Efektem powinno być zapalenie się diody LED na wtyczce. Następnie naciśnij “test” i obserwuj odcięcie zasilania, którego potwierdzeniem będzie wygaszenie diody. W ten sposób zyskasz pewność poprawnego działania wtyczki, zabezpieczającej przed zalaniem.

Aby montaż deski klozetowej można było uznać za kompletny, sprawdź także szczelność instalacji wodnej oraz działanie dyszy. W tym celu naciśnij dłonią na siedzenie, by uruchomić sensor. Przy użyciu ręki zablokuj natrysk i upewnij się, że wszystko działa bez zarzutu. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania, obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. Jeśli jednak zależy Ci na długiej i bezawaryjnej pracy deski myjącej, pamiętaj o jej regularnym czyszczeniu oraz konserwacji.

Deska klozetowa - montaż i konserwacja

Skoro znasz już wszystkie kroki montażu urządzenia, zatrzymajmy się przez chwilę przy jego konserwacji. Aby ciśnienie w dyszy było prawidłowe, co pewien czas oczyszczaj wykonany ze stalowej siatki filtr z wszelkich zabrudzeń. Przed jego demontażem pamiętaj o zamknięciu zaworu wody.

Nie zapominaj również o regularnej wymianie filtra wody. Jak często należy go wymieniać? Wszystko zależy od jakości wody w wodociągach. Sygnałem do wymiany filtra może być także słabnące ciśnienie w dyszy.

Aby dokładnie oczyścić deskę myjącą, możesz ją zdemontować. Wykorzystaj w tym celu znajdujący się po jej prawej stronie przycisk. Mimo funkcji samoczyszczenia, zadbaj także o to, by usunąć ewentualne zabrudzenia z dyszy natryskowej. Przytrzymując przycisk “temperatura wody” przez 2 sekundy spowodujesz wysunięcie się dyszy. Aby oczyścić jej powierzchnię, użyj niewielkiej szczoteczki.

Jak widzisz, montaż deski klozetowej Xiaomi SmartMi to nic trudnego. Instalując ja w swojej toalecie możesz jednak spodziewać się wielu udogodnień, takich jak regulowana temperatura siedzenia, masaż okolic intymnych czy nocne podświetlenie LED.

Może zainteresują Cię:

NOWOCZESNA TOALETA - NASZE PROPOZYCJE ARANŻACJI

TOALETA Z BIDETEM - JAK TO DZIAŁA?