Ile kosztuje remont łazienki? Sprawdzamy!

Czeka Cię remont łazienki? Aby nie dać się zaskoczyć sprawdź, z jakimi kosztami należy się liczyć, aranżując wnętrze na nowo. Zanim prace remontowe ruszą pełną parą, warto oszacować wszelkie wydatki, by przygotować odpowiedni budżet, a tym samym uniknąć niepotrzebnego stresu. Ile zapłacisz? Pomożemy Ci to ustalić.

Remont łazienki - ile kosztuje?


Remont łazienki to niemałe przedsięwzięcie, które zwykle oznacza spore koszty. Warto je wcześniej oszacować, by uniknąć zakupowych wpadek i umiejętnie rozporządzać posiadanym budżetem. Na związane z remontem łazienki wydatki składają się koszty zakupu materiałów, elementów jej wyposażenia, a także podjętych przez fachowców prac. Wszystko to należy uwzględnić w tworzonym kosztorysie.

Wielkość ponoszonych kosztów w dużej mierze zależy od charakteru remontu. Masz zamiar wprowadzić gruntowne zmiany czy tylko lekko odświeżyć wnętrze? W tym drugim przypadku poniesiesz znacznie mniejsze wydatki, zwłaszcza jeśli część prac potrafisz wykonać samodzielnie.

Remont łazienki - cena materiałów

Ceny materiałów, jakich zamierzasz użyć do remontu łazienki mogą być bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać oraz jaki charakter ma mieć wnętrze. Ekskluzywny? Nowoczesny? A może minimalistyczny? Zastanów się, na jakim standardzie wykończenia Ci zależy. Zanim wybierzesz materiały, przyjrzyj się bliżej cennikowi usług zatrudnianych fachowców. Oblicz, jak dużo trzeba będzie zapłacić za robociznę, by móc oszacować pozostały budżet. To w jego zakresie powinny zmieścić się materiały oraz łazienkowe sprzęty.

Na koszty remontu łazienki i zakupu materiałów duży wpływ ma jej wielkość. Im większe jest pomieszczenie, tym więcej materiałów trzeba będzie kupić. Zmieści się w nim także więcej urządzeń sanitarnych, np. bidet lub dodatkowa umywalka, a to oznacza wzrost kosztów. Wiele zależy także od wyboru ekipy remontowej. Usługi doświadczonych fachowców kosztują zwykle więcej niż tych, którzy niedawno pojawili się na rynku.

Ile kosztuje remont łazienki w 2002 roku?

Jeśli planujesz remont łazienki w roku 2022, przygotuj się na większe koszty niż w poprzednich latach. Wiąże się to z wyższymi cenami zarówno usług, jak i materiałów. To skutek rosnącej inflacji oraz pandemii. Oczywiście, w trakcie prac remontowych może okazać się, że pojawią się nieprzewidziane wydatki, związane np. ze złym stanem instalacji elektrycznej lub wodno-kanalizacyjnej. Warto to sprawdzić, by uwzględnić dodatkowe koszty. Większego budżetu wymaga także zmiana układu pomieszczenia, połączona z przesunięciem przyłącza wody lub miejsca wyprowadzenia prądu.

Ile kosztuje remont łazienki? Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Z pewnością jednak sporo zaoszczędzisz, podejmując się części prac samodzielnie, np. skuwając stare płytki lub malując sufit. Nie zapominaj jednak o tym, że prawdopodobnie trzeba będzie zapłacić również za wywóz odpadów, nowy projekt architektoniczny czy kontrolę stanu instalacji.

Remont łazienki - cena urządzeń sanitarnych


Biały montaż, czyli zakup i instalacja łazienkowej armatury pochłania zwykle największą część remontowego budżetu. Jeśli planujesz wymianę wszystkich sprzętów, stanowiących wyposażenie pomieszczenia, przygotuj się na wydatek w wysokości kilku tysięcy złotych. Wanna, kabina prysznicowa, umywalka, WC i bidet to niezwykle zróżnicowane cenowo urządzenia. Wybierz takie, które mieszczą się w Twoich możliwościach finansowych, a także wpisują się w Twoje potrzeby i założony styl aranżacji.

Aby ograniczyć wydatki, warto zdecydować się na zakup sprzętu, który łączy w sobie kilka funkcji. Przykładowo, jeśli zależy Ci na możliwości oczyszczenia okolic intymnych po skorzystaniu z WC, nie musisz wcale montować bidetu. Wystarczy, że zdecydujesz się na zakup specjalnej deski sedesowej. Dostępna w naszej ofercie deska myjąca Xiaomi SmartMi jest kompatybilna z niemal każdą owalną miską WC i znakomicie sprawdza się w niewielkich łazienkach. Jej montaż można przeprowadzić samodzielnie, bez pomocy fachowca.

Remont łazienki w liczbach

Ile kosztuje remont łazienki? Prace przygotowawcze, zakup niezbędnych materiałów, wykończenie oraz biały montaż w łazience o wielkości 5m² może łącznie wynieść 20-40 tys. zł, a w przypadku niestandardowych rozwiązań nawet więcej. Wiele zależy także od lokalizacji. W dużym mieście, takim jak Kraków lub Warszawa koszty remontu z pewnością będą wyższe niż w innych częściach kraju.

Pamiętaj, że zakup materiałów niskiej jakości oraz korzystanie z usług niesprawdzonej ekipy remontowej może co prawda przynieść Ci oszczędności, lecz wiąże się z ryzykiem obniżenia standardu wykonania oraz niezadowalającego efektu. W budżecie warto uwzględnić także oświetlenie oraz elementy dekoracyjne, takie jak lustra czy półki. Mimo że możesz oszacować koszty remontu, z pewnością nie uda Ci się ich dokładnie wyliczyć, a w trakcie prac mogą pojawić się nieprzewidziane wydatki. Bez wątpienia jednak sporządzenie kosztorysu pomoże Ci odpowiednio przygotować się do tego przedsięwzięcia.

Może zainteresują Cię:

JAK URZĄDZIĆ MAŁĄ ŁAZIENKĘ? PRZEPIS NA FUNKCJONALNE WNĘTRZE W WERSJI MINI

JAK KORZYSTAĆ Z BIDETU W SWOJEJ TOALECIE?